Archiwum wydarzeń - lipiec.

  31 lipca 2012 r.

We wtorek, 31 lipca, po Mszy św. o godz. 15.00, wyrusza Jubileuszowa 30 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
Módlmy się w intencji uczestników, aby ich trud wędrowania wydał błogosławione owoce dla nich, ich rodzin, oraz całej parafii.

Boże, Ty przeprowadziłeś Izraelitów suchą nogą przez Morze Czerwone i trzech Mędrców za przewodnictwem gwiazdy przyprowadziłeś do Syna Swego Jezusa Chrystusa, spraw, aby droga pielgrzymów była pomyślna i czas pogodny. Niech jak Tobiasz w towarzystwie Twego świętego Anioła, szczęśliwie dojdą do celu pielgrzymki, a w końcu do przystani zbawienia wiecznego. Amen.

  30 lipca 2012 r.  

Kapryśne lato nie oszczędza naszego miasta: zniszczony kasztan - pomnik przyrody i Krzyż Wdzięczności
Kapryśne lato jednak nie oszczędza naszego miasta. Wydawało by się, że gwałtowne burze połączone z ulewnym deszczem i huraganowym wiatrem mamy juą za sobą. Niestety, w Niedzielę 29 lipca, żywioł po raz kolejny dał o sobie znać. Tym razem jego ofiarą padł jeden z symboli miasta – wspaniały pomnik przyrody – kasztan rosnący przy Rondzie Niepodległości. Złamane konary opadając zniszczyły historyczny Krzyż Wdzięczności ustawiony w 1947 r. dla upamiętnienia powrotu Ziemi Trzcianeckiej do Macierzy.

  30 lipca 2012 r.  

Poświęcenie chleba ofiarowanego przez trzcianeckich piekarzy
W XXVII Niedzielę Zwykłą, 29 lipca, w związku z obchodzonym 26 lipca wspomnieniem św. Anny, matki Najśw. Maryi Panny, czczonej również jako patronki piekarzy i młynarzy, oraz przypominanego podczas czytań Liturgii Słowa przypadających na tą Niedzielę cudu rozmnorzenia chleba, podczas Sumy ks. proboszcz Kazimierz Przybycień MS, dokonał poswięcenia chleba ofiarowanego przez trzcianeckich piekarzy.

  29 lipca 2012 r.  

Komeda Project USA – „REQUIEM” w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance
W sobotę, 28 lipca, o godz. 20.00 w naszym kościele ponownie rozbrzmiała muzyka. Po arcydziełach muzyki klasycznej i utworach muzyki dawnej, tym razem mieliśmy okazję posłuchać prawdziwych pereł muzyki jazzowej w najlepszym swiatowym wykonaniu. Znakomity kwintet jazzowy Komeda Project z Nowego Jorku zagrał koncert zatytułowany „Requiem” i złożony z utworów Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, legendarnego polskiego pianisty i kompozytora.
Jak powiedział inicjator i organizator całego przedsięwzięcia Bogdan Ratajczak: Miejsce koncertu – kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance – wybrane zostało nie przypadkowo. Wybitne walory takich kompozycji Komedy jak: podniosła i mistyczna „Litania”, czy ponad dwudziesto minutowa kompozycja, będąca osnową wydarzenia, pełna melancholii i zadumy „Night Time, Daytime Requiem”, zaprezentowane w architektonicznym entourage’u wnętrza naszego neobarokowego kościoła, okazały się być dostojnym i odświętnym wydarzeniem z wielkim wyczuciem wykorzystującym naturalny pogłos i akustykę jego wnętrza. Dla wielu o charakterze wręcz muzyczno–mistycznym.

  28 lipca 2012 r.

W Niedzielę, 29 lipca, po Mszy św. o godz. 18.00, czyli ok. godz. 19.00, zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe Jubileuszowej 30 Koszalińsko-Kołobrzeskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
Na spotkaniu będą omawiane sprawy organizacyjne, oraz będzie się jeszcze można zapisać na pielgrzymkę do Grupy Pieszej lub Złotej Grupy.
Gorąco zapraszamy!

  28 lipca 2012 r.  

Koncert muzyki dawnej
Z pewnym opóźnieniem spowodowanym przyczynami technicznymi, prezentujemy krótką fotorelację z niezwykłego koncertu, jaki odbył się w naszym kościele w sobotę, 13 lipca.
Po raz pierwszy w naszej świątyni zabrzmiała muzyka sredniowiecza i renesansu wykonywana na zabytkowych instrumentach oraz śpiewana przez dziecięce i młodzieżowe zespoły muzyki dawnej z Białegostoku. Kierownikiem artystycznym oraz narratorem koncertu był pan Walenty Kowalczuk z Pracowni Muzycznej MDK w Białymstoku.

  27 lipca 2012 r.

W SOBOTĘ, 28 LIPCA, O GODZ. 20.00
ZAPRASZAMY DO NASZEGO KOŚCIOŁA
NA REQUIEM – KONCERT MUZYKI KRZYSZTOFA KOMEDY
wystąpi zespół Komeda Project
(New York, USA)
WSTĘP WOLNY

  26 lipca 2012 r.

Drodzy goście! Po ośmiu latach funkcjonowania nasza strona internetowa zmieniła wreszcie szatę graficzną. Mamy nadzieję, że w ten sposób będzie bardziej czytelna i może nieco ładniejsza. Będziemy wdzięczni za komentarze, ale prosimy bardzo – nie oceniajcie nas za surowo...
Redakcja

  25 lipca 2012 r.

W dniu 25 lipca Kościół obchodzi liturgiczne Wspomnienie Św. Krzysztofa, męczennika. Jest on jednym z 14 Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, jednak najczęściej wspominamy go jako patrona kierowców i podróżujących.
W sobotę, 28 lipca, z okazji liturgicznego Wspomnienia Św. Krzysztofa, zapraszamy wszystkich o godz. 15.00 do Stradunia na Mszę św. w int. kierowców i podróżujących. Po Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów i rozpocznie się festyn.

  19 lipca 2012 r.

FOTOGALERIA WAKACYJNA
Gdy idziemy poprzez świat – chwalmy Boga,
W każdym miejscu, w każdy czas – chwalmy Boga!...
(...z piosenki)

Zapraszamy wszystkich do Fotogalerii Wakacyjnej!
Podczas wędrówek Szlakami Polskich Tradycji Chrześcijańskich trafiliśmy wraz z ks. Zbigniewem Welterem MS do Olsztyna.
Zobaczymy uchwycone obiektywem jego aparatu fotograficznego widoki najważniejszych zabytków miasta...

Wy także podzielcie się z nami wrażeniami z podróży wakacyjnych! Przyślijcie zdjęcia ciekawych miejsc, które odwiedziliście – zamieścimy je w naszej fotogalerii!

  18 lipca 2012 r.

ZOSTAŃ RATOWNIKIEM WOPR
zapraszamy na kursy:
stopień młodszego ratownika
oraz stopień ratownika
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE
WTOREK 1 SIERPNIA 2012 R. GODZ. 14.00
kąpielisko „Nowa Plaża” nad jez. Sarcz
Wypożyczalnia Sprzętu Wodnego
Dodatkowe informacje i zapisy:
Ratownik WOPR – Adrian Hałuszka tel. 692-145-758 (tylko sms)
www.wopr.trzcianka.pl i na www.nk.pl (jako aniolywopr)
Instruktor WOPR - Zbigniew Rister tel. 605-650-019

  17 lipca 2012 r.  

Zakończenie remontu ławek w kościele
Zakończył się remont ławek w kościele. Renowacji zostały poddane również drzwi wejściowe do naszej świątyni. Parafia pokryła na razie tylko część kosztów inwestycji. Pozostałą należy wpłacić do końca roku.

NADAL ZWRACAMY SIĘ Z PROŚBĄ
O SKŁADANIE DOBROWOLNYCH OFIAR
NA POKRYCIE POZOSTAŁEJ CZĘŚCI KOSZTU
REMONTU ŁAWEK I RENOWACJI DRZWI

ofiary można składać w kancelarii parafialnej,
lub w podpisanej kopercie na tacę w kościele,
możliwe są także bezpośrednie wpłaty na konto parafialne.

  17 lipca 2012 r.  

Interwencja strażaków z trzcianeckiej JRG PSP
Początek lata okazał się w tym roku bardzo burzliwy. Już po raz kolejny nasze okolice nawiedzają gwałtowne burze połączone z ulewnym deszczem i huraganowym wiatrem. Ostatniej soboty żywioł nie oszczędził także budynku kościoła, choć obszedł się z nim dość łagodnie. Huraganowy wiatr uszkodził jedynie opierzenie frontonu świątyni wykonane z blachy miedzianej.
Interwencja strażaków z trzcianeckiej JRG PSP zapobiegła niebezpieczeństwu odpadnięcia dużego fragmentu blachy, który mógł zagrozić przechodniom. W ramach usuwania szkód wywołanych przez szalejący żywioł, strażacy również wspomogli podnośnikiem prace dekarskie przy naprawie uszkodzenia.

  17 lipca 2012 r.

W RAMACH AKCJI HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI
„G O R Ą C A   K R E W”
zapraszamy wszystkich chętnych i zdrowych
w wieku 18 – 65 lat
DO ODDAWANIA KRWI
W DNIU 18 LIPCA (środa) W GODZ. OD 9.00 DO 13.00
AMBULANS DO POBORU KRWI ZAPARKUJE PRZY UL. ŻEROMSKIEGO
PRZY LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

  14 lipca 2012 r.

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO LICHENIA
WYJAZD W SOBOTĘ 28 LIPCA O GODZ. 6.00
(z dworca PKS)
powrót ok. godz. 20.00
koszt przejazdu – 49 zł/os. (w koszt wliczone ubezpiecze)
zapisy do dnia 26 lipca w Księgarni La Salette

  12 lipca 2012 r.

W PIĄTEK, 13 LIPCA, PO MSZY ŚW. O GODZ. 18.00
ZAPRASZAMY DO NASZEGO KOŚCIOŁA
NA KONCERT MUZYKI ŚREDNIOWIECZA I RENESANSU
W WYK. ZESPOŁU AULOS z Białegostoku.

po koncercie będą zbierane
wolne datki na pokrycie kosztów przyjazdu zespołu

  7 lipca 2012 r.

OD NIEDZIELI 8 LIPCA,
JEST DO NABYCIA NOWY NUMER GAZETY PARAFIALNEJ
Gazeta parafialna jest wydawana w formie dwumiesięcznika towarzyszącego „Posłańcowi Matki Bożej Saletyńskiej”. Mamy nadzieję, że kolejny numer w atrakcyjnej formie będzie przybliżać Wam życie naszej parafii.
jednocześnie informujemy, że na naszej stronie internetowej,
w prawym menu – winietka „Światło z La Salette”,
są dostępne archiwalne numery gazety parafialnej
w formie plików .pdf

  4 lipca 2012 r.

www.katolik.trzcianka.com.pl
Z życia Szkoły Katolickiej:
 
O balu gimnazjalnym, pożegnaniu zerówki, zakończeniu roku szkolnego 2011/2012...

...a także o sukcesach językowych, muzycznych i sportowych, uroczystości pierwszokomunijnej, wyjazdach na zieloną szkołę, projektach edukacyjnych i innych wydarzeniach...
...dowiecie się na Stronie Internetowej Szkoły:
www.katolik.trzcianka.com.pl

  2 lipca 2012 r.

Uwaga!

Od Niedzieli, 1 lipca, przeszliśmy w naszej parafii na letni porządek Mszy św.
Przez całe wakacje w Niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, pozostałe Msze św. bez zmian. Nie będzie też Mszy św. w Teresinie.

  1 lipca 2012 r.  

Nadnotecki Festiwal Muzyczny
Módlmy się śpiewając i modląc się śpiewajmy.
(św. Augustyn)

W sobotę, 30 czerwca, w nasz kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela stał się sceną wspaniałego koncertu „Zacznij od Bacha” w ramach Nadnoteckiego Festiwalu Muzycznego.
Nadnotecki Festiwal Muzyczny Piękny Śpiew w starym Czarnkowie zainaugurowano w ubiegłym roku. Pomysłodawcą Festiwalu i jego dyrektorem artystycznym jest Tomasz Zagórski – wychowanek Poznańskich Słowików prof. Stefana Stuligrosza oraz absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej. Szczególnym punktem koncertu „Zacznij od Bacha” w naszym kościele był występ Aster Haile – sopranistki z Trzcianki.